Akce Sportujme s VŠPJ 2017 rozhýbala Jihlavu

Jihlavané zaplnili náměstí a zapojili se do akce Sportujme s Vysokou školou polytechnickou Jihlava

V úterý 16. 5. 2017 pořádala VŠPJ s podporou Zdravého města Jihlava den plný pohybových aktivit pro širokou veřejnost nazvaný Sportujme s VŠPJ. Akci pořádala Vysoká škola polytechnická Jihlava již druhým rokem s cílem „rozhýbat“ Jihlavu a ukázat i méně známé sportovní aktivity. Na rozdíl od loňského roku organizátorům přálo počasí, což se pozitivně projevilo na zájmu a návštěvnosti (více než 1.000 osob).

Na Masarykově náměstí v Jihlavě si návštěvníci akce vyzkoušeli chůzi na Slackline, zaposilovali si s „týmem“ Spartan race pod vedením Aleše Chytila (Move for fit), zahráli si „živý stolní fotbal“ v nafukovacím hřišti a vyzkoušeli nafukovací překážkovou dráhu. Po 11 hodině přivítaly přítomné předsedkyně Akademického senátu VŠPJ Ing. Irena Fatrová a radní Kraje Vysočina Ing. Jana Fialová. Symbolicky tak zahájili turnaj středních škol v živém stolním fotbale. Ten vyhráli studenti střední školy TRIVIS v Jihlavě, vítěze vyhlásil primátor města Jihlavy dr. Rudolf Chloupek a rektor VŠPJ doc. Václav Báča. Následovalo přátelské utkání mezi týmem magistrátu a týmem jihlavské vysoké školy, poté se hřiště otevřelo veřejnosti. Současně byly k vidění ukázky práce s yoyem a rubikovou kostkou od YoYo Clubu Jihlava, dovednosti místních vyznavačů Parkuru a Workoutu. Návštěvníci také zhlédli show na slackline (Slackshow) v podání mistrů ČR v trickline Michala Pírka a Lukáše Černého, kteří zájemcům poté pomáhali zkusit tuto náročnou netradiční sportovní disciplínu.

Mimo náměstí si návštěvníci vyzkoušeli slaňování z hradeb (hradební zeď u parku Gustava Mahlera) či plavání (plavecká štafeta v bazénu na ul. Evžena Rošického).

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

Čekejte prosím, stránka se načítá